Редуктор тиску води

Навіщо потрібен редуктор тиску води? Задумуючи встановлення нової або реконструкцію старої системи водопостачання в своїй квартирі або заміському будинку, ми, звичайно, плануємо розміщення основних приладів і конструктивних елементів, таких як:

 • ванна, джакузі, душова кабіна, раковина, мийка, унітаз;
 • проточний або накопичувальний водонагрівач;
 • фільтри очищення води;
 • пральна і посудомийна машина;
 • система опалення, або система теплих підлог.

Багато хто з них, маючи чималу ціну, характеризуються досить суворими умовами експлуатації, порушення яких значно скорочує термін їх служби. Однією з основних характеристик цих умов є граничний рівень тиску води в системі. Так, наприклад, водонагрівачі обладнані аварійними клапанами тиску, які просто стравлюють надлишок води назовні, а підвищення тиску в системі водопроводу, як правило, відбувається в нічні години і можна тільки уявити картину, яку побачать у таких випадках господарі квартири вранці і почують вони від сусідів. При різких скачках тиску або при гідроударах може статися навіть руйнування самого водогрійного приладу, що робить неможливою його подальшу експлуатацію.

Редуктор тиску води

Редуктор тиску води

Редуктор тиску води

І це стосується більшості приладів, що використовуються в системі водопостачання. Уникнути подібних аварійних ситуацій і пов’язаних з ними значних непередбачених витрат може допомогти невеликий прилад, званий редуктором тиску води.

Опис редуктора тиску води

Редуктор тиску води служить для стабілізації її напору в системі та обмеження його критичного рівня. Принцип дії редуктора заснований на автоматичній компенсації граничного вхідного тиску за допомогою пружини або мембрани. При цьому тиск води на виході залишається постійним, оберігаючи внутрішні трубопроводи і мережі від надмірних навантажень або гідроударів, особливо часто виникають у приватних будинках при живленні водопровідної системи від насоса. Являє собою невелику конструкцію в металевому корпусі, з двома різьбовими з’єднаннями, з допомогою яких врізається у вхідну трубу водопровідної системи. Він може бути забезпечений манометр, що показує тиск в системі і регулювальним гвинтом, що забезпечує встановлення граничного рівня цього тиску.

Принцип дії редуктора тиску води

За принципом дії редуктори тиску води діляться на:

 • динамічні, що забезпечують безперервне регулювання постійного потоку води і використовуються в основному на
 • магістральних трубопроводах і промислових об’єктах;
 • статичні, які працюють в умовах нерівномірного споживання води, зазвичай встановлюються на входах у квартири або приватні будинки.

За місцем регулювання тиску вони поділяються на редуктори, діючі:

 • «до себе», закриті за відсутності тиску і відкриваються при збільшенні тиску води на вході регулятора, обмежуючи його граничний рівень;
 • «після себе», при відсутності тиску відкриті і закриваються при перевищенні граничного рівня напору води на виході регулятора.
 • Статичні регулятори завжди підтримують тиск постійним на виході, тобто «після себе».

Пристрій редуктора тиску води

Редуктор тиску води: принцип дії, устрій і правила монтажу

Редуктор тиску води: принцип дії, устрій і правила монтажу

По своїй конструкції редуктори тиску води діляться на три основних типи:

Поршневі редуктори тиску води

Найбільш прості по конструкції і найдешевші, а, отже, і найбільш поширені. Містять підпружинений поршень, перекриває перетин трубопроводу, тим самим регулюючи тиск на виході. Звичайний діапазон регулювання — від 1 до 5 атм.
Недоліком таких регуляторів є наявність рухомого поршня, який обумовлює вимоги щодо попередньої фільтрації води на вході редуктора, а також обмеження максимальної швидкості потоку, що приводить до підвищеного зносу рухомих частин.

Встановлений редуктор тиску води

Мембранні редуктори тиску води

Забезпечують регулювання з допомогою підпружиненою мембрани, встановленої в окремій герметичній камері і забезпечує відкриття і закриття регулюючого клапана. Такі редуктори відрізняються високою надійністю і невибагливістю, великим діапазоном і пропорційністю регулювання тиску, а також великим розкидом робочої швидкості потоку, починаючи від 0,5 до 3 куб. м/год. Також відрізняються і більш високою вартістю.

Проточні редуктори тиску води

Забезпечують динамічне регулювання тиску за рахунок внутрішнього лабіринту, що знаходиться в корпусі і зменшує швидкість потоку шляхом його поділу і численних поворотів. Використовуються в основному для систем поливу та зрошення. Завдяки відсутності рухомих деталей і застосування пластичних матеріалів для їх виготовлення, відрізняються низькою ціною, однак, вимагають установки додаткового регулятора або клапана на вході. Робочий діапазон — від 0,5 до 3 атм.

Характеристики редуктора тиску води

Основними характеристиками редуктора є:

 • Номінальний діаметр, який повинен відповідати умовного проходу трубопровідної системи. Цей параметр регламентується ГОСТ 28338-89;
 • Найбільший граничний тиск, при якому гарантована тривала експлуатація. Цей параметр повинен відповідати ГОСТ 26349-84;
 • Пропускна здатність, куб. м/год, при якій забезпечуються встановлені межі регулювання;
 • Діапазон регульованих тисків редуктора;
 • Діапазон робочих температур приладу, що визначає здатність його функціонування в системах опалення та гарячого водопостачання, а також в умовах низьких температур;

Монтаж редуктора тиску води. Правила установки

Редуктори тиску води встановлюються манометром вгору в місці підключення водопровідної системи до магістрального трубопроводу або стояка, бажано на горизонтальному ділянці відведення відразу за лічильником. Крім того, бажано передбачити установку фільтра грубої чистки до редуктора, якщо він вже не був встановлений на вході водопровідної системи. Перед редуктором і безпосередньо слідом за ним необхідно встановити запірні вентилі. Регулювання і налагодження робочого тиску в системі повинна встановлюватися при нульовій витраті води.

Після редуктора необхідно передбачити пряму ділянку труби довжиною не менше п’яти робочих діаметрів. Маючи необхідні навички сантехнічних робіт, можна встановити прилад самостійно, проте для гарантії та якості їх виконання краще довірити цю роботу кваліфікованому майстру-сантехніку.

0 ответы

Ответить

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *